top of page

Hakkında

Yetimlerin tüm insanlığa emanet edildiği bilinci ile emeğimizi, imkanlarımızı,  değerlerimizi paylaşmak; toplumsal huzurun inşasını sağlamak,

Yetim ve yetim ailelerin, ahlaki ve moral değerleri yükseltici çalışmaların yapılması ile insani standartları iyileştirilerek toplumda  sosyal kabül düzeyini yükseltmek,

Yetim çocukların ve annelerinin beslenme, giyim, barınma, sağlık gibi temel sosyoekonomik ihtiyaçların gidermek,

Yetim çocuk ve anne eğitimleri düzenlenerek akademik eğitimin takip edilmesi ile bu kategorideki gençlerin ve annelerin nitelikli mesleklere yönlendirmek amacıyla kurulmuş bir derneğiz.

DSC_0205.JPG

Misyon

  • Yetimin ilk çocukluk evresinden başlayarak hayatlarını bağımsız olarak ikame edecekleri yaşa kadar sosyo-psikolojik, akademik ve mesleki alanlarda destekleyip milli ve manevi değerlere sahip bireyler kazandırmak

 

  • Sadece çocuk ile ailede dönüşümün olmayacağı bilinci ile yetim ebeveynlerini de yaşamsal ihtiyaçlarında desteklemek ve yönlendirmek.

  • Maddi ve manevi yoksunlukların giderilmesi için toplumun her kesiminden destek olabilecek kişi ve kurumlarla iş birliği yaparak projeler üretmek.

Vizyon

  • Tek ebeveynli aile bireylerinin özgüven sahibi ve üreten bireyler olmaları için kapsamlı eğitim çalışmalarında bulunmak.

  • Yetim çocuklar ile kendi başlarına kalan ebeveynleri sadece maddi anlamda değil; eğitim, sosyal ve psikolojik alanlarda da destekleyerek topluma kazandırmak.

  • Ülkemizde ve uluslararası alanda yetim çalışmalarına destek veren sivil toplum kuruluşları, kamu kurum-kuruluşları ile ortak hizmet anlayışında güç birliği oluşturarak toplumsal huzura katkı sağlamak.

bottom of page